Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy pędził tirem

Data publikacji 25.05.2007

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu ciężarowego, który miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie chciał jechać do Anglii.

24 maja 2007 r. około godz. 20:45 dyżurny legnickiej Policji otrzymał informację, że jeden z pojazdów ciężarowych jadących autostradą wyprzedza niebezpiecznie inne samochody, jadąc chwilami całą szerokością autostrady. Tę informację natychmiast przekazano policjantom ruchu drogowego. Gdy ci zauważyli ciężarówkę, ruszyli za nią w pościg. Kierowca nie reagował na dawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, uniemożliwiając jednocześnie wyprzedzenie go.

Do pomocy skierowano również drugi radiowóz, który pełnił służbę na terenie Legnicy. Funkcjonariusze przygotowali kolczatkę drogową. W pewnym momencie ścigającym go policjantom udało się wyprzedzić ciężarówkę i zatrzymać ją. Kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec Tarnowa. Przeprowadzone badanie wykazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak oświadczył, zmierzał na prom do Anglii. Mężczyzna został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Kierowcy za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Powrót na górę strony