Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne radio zlikwidowane

Data publikacji 25.05.2007

Dzisiaj o 9:00 policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą opolskiej Policji wspólnie z pracownikami Urzędu Komunikacji Elektronicznej zamknęli nielegalnie funkcjonujące radio, nadające na paśmie UKF. Radia mogli słuchać mieszkańcy najbliższej okolicy, w tym także mieszkańcy centrum Opola. 23-letniemu właścicielowi rozgłośni grożą 2 lata pozbawienia wolności.

W trakcie kontroli pasma UKF pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej namierzyli pasmo, na którym nadawana była muzyka. 1 maja tego roku ustalili miejsce, z którego transmitowane były utwory. Okazało się, że dochodzą one z Zawady koło Opola. Pracownicy urzędu tę informację przekazali policjantom. 

Dzisiaj wspólnie z policjantami przeszukali jeden z budynków mieszkalnych w Zawadzie pod Opolem. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli nielegalne oprogramowanie, trzy komputery, a w nich ok. 15 tys. nielegalnych utworów mp3, stół mikserski, wzmacniacze, antenę, nadajnik i inne przedmioty służące do nielegalnego nadawania.

Funkcjonariusze ustalili, że 23-letni mieszkaniec Zawady nadawał muzykę przez Internet oraz w paśmie radiowym 97,7 UKF. Jego nadajnik miał zasięg, aż do centrum Opola. Policjanci postawią mężczyźnie zarzut rozpowszechniania bez uprawnień cudzych utworów i używania urządzenia radiowo nadawczego lub nadawczo-odbiorczego bez wymaganego pozwolenia, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony