Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najsilniejsi z silnych

Data publikacji 18.09.2011

Adrian Lesisz z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu wygrał I Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Służb Mundurowych w Sportach Siłowych, które odbyły się w sobotę w Radomiu. Aby zostać najsilniejszym funkcjonariuszem na Mazowszu musiał najpierw zmierzyć się m.in. z przeciąganiem radiowozu i noszeniem kilkudziesięciokilogramowych walizek.

Impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców miasta, którzy przyszli dopingować mundurowych. Już od samego rana radomianie zbierali się kompleksem rekreacyjnym Aquapark – Life Health & Fitness, gdzie rozgrywano zawody. Punktualnie w południe rozpoczęła się rywalizacja funkcjonariuszy służb mundurowych z całego Mazowsza. Pierwszą konkurencją był spacer farmera, czyli noszenie 80-kilogramowych walizek. Najdłuższą odległość, 80 metrów, z takim obciążeniem przeszedł Adrian Lesisz z SPPP Radom, drugi w tej konkurencji był Rafał Przepiórka – także z SPPP Radom, a trzeci Artur Koprowski z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Drugą konkurencję, przeciąganie samochodu terenowego hummer, także wygrał Artur Lesisz. Jako drugi na metę zameldował się Paweł Kłos ze Służby Więziennej, a trzeci Rafał Przepiórka. Trzecią konkurencją było wyciskanie 80-kilogramowej belki. Największą ilość razy belkę podniósł Artur Koprowski, drugi był Adrian Lesisz, a trzeci Rafał Przepiórka. W kolejnej konkurencji, przeciąganiu policyjnego trzytonowego fiata ducato, kolejny raz bezkonkurencyjni okazali się policjanci SPPP Radom. Zawody strongmanów zakończyła konkurencja „yoke”, którą także wygrał Adrian Lesisz.

Po podliczeniu wyników wszystkich konkurencji bezapelacyjnym zwycięzcą zawodów okazał się Adrian Lesisz z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu. Drugie miejsce zajął Rafał Przepiórka, również na co dzień służący w SPPP Radom, a trzeci był Artur Koprowski z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Czwartą pozycję zajął Paweł Kłos. Piąty był Konrad Malczak, a szósty Jacek Włudarczyk. Wszyscy reprezentowali radomską Służbę Więzienną. W czasie imprezy odbyło się także wyciskanie sztangi, leżąc klasycznie, które z wynikiem 185 kg wygrał Krzysztof Jabłoński z KPP w Kutnie.

Bardzo dużą atrakcją dla kilkuset widzów był także pokaz w wykonaniu Justyny Kozdryk - aktualnej złotej medalistki mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi na ławeczce, a na co dzień pracownicy KPP w Grójcu. Wiele atrakcji czekało również na widzów. Każda ze służb biorących udział w zawodach wystawiła sprzęt, który był do dyspozycji osób odwiedzających zawody. Każdy mógł usiąść za kierownicą nieoznakowanego radiowozu policji, czy też Straży Granicznej.

Organizatorem zawodów byli przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa mazowieckiego, Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu, Centrum Wspomagania Sportowego i Promocji Zdrowia „Atleta” oraz Aquaparku w Centrum Słonecznym Radom. Radomskie mistrzostwa współprowadzili z Michałem Górskim, Jarosław Dymek i Sławomir Toczek.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony