Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli dwa skradzione BMW

Data publikacji 19.09.2011

Funkcjonariusze Policji odnaleźli w jednej z miejscowości powiatu złotoryjskiego pochodzące z przestępstwa dwa pojazdy marki BMW o wartości około 140 tysięcy złotych. Jak się okazało, jeden z samochodów został skradziony w Karpaczu, drugi zaś w Czechach. Policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

16 września br. około 17.00 policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, odnaleźli dwa skradzione pojazdy marki BMW. Auta były zaparkowane na ulicy w jednej z miejscowości powiatu złotoryjskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, obydwa pojazdy zostały skradzione w nocy z 14 na 15 września br. na szkodę obywateli Niemiec. Do jednej kradzieży doszło w Karpaczu, druga miała miejsce w jednej przygranicznych miejscowości w Czechach. Wartość odzyskach pojazdów wynosi około 140 tysięcy złotych.

Jest to kolejny wątek prowadzonego od kilku miesięcy postępowania dotyczącego kradzieży pojazdów w kotlinie jeleniogórskiej. Kilka tygodni wcześniej,  w jednej z „dziupli” na terenie powiatu jeleniogórskiego, policjanci odnaleźli VW New Beetle, który został skradziony w województwie lubuskim w nocy z 29 na 30 lipca br. oraz Skodę Octavia, skradzioną w Czechach 8 sierpnia 2011 roku. Łączna wartość odzyskanych wówczas pojazdów wynosiła około 90 tysięcy złotych.

Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu / rd)

Powrót na górę strony