Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa włamywaczy w rękach Policji

Data publikacji 28.05.2007

Bolesławieccy policjanci rozpracowali grupę przestępczą, działającą na Dolnym Śląsku. Zatrzymali 11 jej członków, którym udowodnili popełnienie blisko 270 przestępstw. Mężczyźni włamywali się do piwnic, pomieszczeń gospodarczych, z których kradli wszystko, co mogło przynieść im zysk. Policjanci szacują, że straty okradzionych osób przekraczają 100 tys. zł.

Na ślad grupy przestępczej policjanci wpadli w marcu ubiegłego roku. Wówczas to zatrzymali podczas próby włamania do mieszkania 23-letniego mieszkańca Bolesławca. Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, którego mężczyzna się dopuścił. Prowadząc dalej sprawę wytypowali, a następnie zatrzymali łącznie 11 osób w wieku 22-51 lat, podejrzanych o udział w grupie. Sprawcy włamywali się głównie do piwnic, pomieszczeń gospodarczych, skąd kradli rowery, elektronarzędzia i inne przedmioty, ale także do mieszkań. W jednym z nich skradli papierosy i urządzenia AGD o wartości 11.800 zł.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, wizji lokalnych, policjanci udowodnili zatrzymanym dokonanie na terenie województwa dolnośląskiego łącznie 267 przestępstw, w tym m.in. 180 włamań i kradzieży, napad rabunkowy, 59 paserstw. Wartość skradzionego w wyniku przestępczej działalności mienia szacuje się na kwotę ok. 103 tys. zł.

Większość z podejrzanych było już wcześniej notowanych przez policję. Wobec 2 z nich zastosowano tymczasowe aresztowanie, a wobec 3 policyjny dozór.

Powrót na górę strony