Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nakłaniał do sesji, wykorzystywał seksualnie

Data publikacji 28.05.2007

Policjanci zatrzymali młodego prawnika, który – jak wynika z ich ustaleń - podstępem nakłaniał nastolatki do sesji zdjęciowych, a następnie wykorzystywał je seksualnie. Swoje ofiary wyszukiwał za pośrednictwem Internetu. W piątek sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na dwa miesiące. Sprawa jest w toku. Policja prosi pokrzywdzone kobiety o kontakt.

O tym procederze policję powiadomiła w miniony wtorek matka 16-letniej mieszkanki powiatu jasielskiego. Dziewczyna nawiązała kontakt z podejrzanym poprzez Internet. Umówiła się z nim na płatną sesję zdjęciową w jego mieszkaniu. Tam sprawca usiłował wykorzystać ją seksualnie. 

27-letniego Marcina S., mieszkańca powiatu krośnieńskiego, zatrzymano w czwartek rano. Policjanci zabezpieczyli jego telefon komórkowy i komputer. Dzięki temu zdołano dotrzeć do kilku kolejnych pokrzywdzonych. Jedna z nich zeznała, że została zgwałcona.

Krośnieńscy policjanci ustalili, że podejrzany podawał się za przedstawiciela krakowskiej agencji reklamowej, poszukującej młodych, atrakcyjnych modelek. Posługiwał się nickiem: szukamfotomodelek. Przed nawiązaniem osobistego kontaktu, prosił nastolatki aby przesłały mu swoje zdjęcia i dopiero wówczas uzgadniał z nimi szczegóły spotkania. 

Sprawa ma charakter rozwojowy. Wszystkie kobiety, które padły ofiarą Marcina S. prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Krośnie, tel. 013 43 29 900, e-mail: krosno@podkarpacka.policja.gov.pl

Jednocześnie apelujemy do rodziców nastolatek o rozmowę z córkami i ostrzeżenie ich przed zagrożeniami, związanym ze znajomościami zawieranymi przez Internet.

 

Powrót na górę strony