Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał na aukcji internetowej

Data publikacji 28.05.2007

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który poprzez Internet oferował do sprzedaży samochody nie posiadając ich. Biorąc zaliczki oszukał kilka osób na kwotę blisko 20 tys. zł.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który w ramach prowadzonej działalności gospodarczej "Sprzedaż samochodów" wystawił na jednym z portali internetowym kilka modeli luksusowych aut. Pojazdów tych mężczyzna faktycznie nie posiadał, a ceny za nie były niższe o ok. 30 tys. zł od podobnych modeli. Warunkiem zakupu pojazdu było dokonanie wpłaty zaliczki stanowiącej 10 % wartości pojazdu na konto sprzedającego.

W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że w ten sposób mężczyzna oszukał trzy osoby. Poszkodowani wpłacili na konto sprzedającego blisko 20 tys. zł. Świdniccy funkcjonariusze sprawdzają czy w ten sposób nie zostały oszukane jeszcze inne osoby.

Za doprowadzenie osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Powrót na górę strony