Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa złodziei złomu zatrzymana

Data publikacji 28.05.2007

Łódzcy policjanci zatrzymali trzech sprawców kradzieży metali kolorowych.

Policjanci od początku tego roku, czyli od pierwszych sygnałów o kradzieżach, pracowali nad ustaleniem składu grupy, która do końca marca z terenu budowanego aquaparku ukradła kable miedziane o wartości ok. 600 tys. zł. Praca operacyjna pozwoliła na wytypowanie kilku z nich.

Na początku maja funkcjonariusze zabezpieczyli przyczepę załadowaną skradzionym przewodem pochodzącym z tej budowy. Dziś rano zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 23, 27 i 37 lat, którzy - jak ustalili funkcjonariusze - wracali z włamania do skupu złomu w Konstantynowie Łódzkim. Do budynku z posortowanymi metalami dostali się wyłamując okno i wyważając wewnętrzną kratę zabezpieczającą. W trakcie kontroli pojazdu, którym poruszali się mężczyźni, policjanci zabezpieczyli ponad dwie tony metali kolorowych o wartości ok. 40 tys. zł. Złodzieje byli kompletnie zaskoczeni, nie potrafili wytłumaczyć pochodzenia przewożonego ładunku. 

Okazało się też, że 27-latek jest poszukiwany listem gończym. 23-latek, który kierował wypożyczonym pojazdem jechał bez uprawnień (zakaz sądowy na 24- m-ce). 

Zebrane materiały dowodowe potwierdzają udział zatrzymanych we wcześniejszych kradzieżach. Policjanci ustalają rzeczywisty skład grupy jak również zakres działania zatrzymanych już osób oraz odbiorców kradzionych metali. Sprawa jest rozwojowa przewidywane są dalsze zatrzymania.

Powrót na górę strony