Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niedługo cieszył się wolnością

Data publikacji 20.09.2011

Policjanci z Lublina zatrzymali sprawcę napadu na jeden z lubelskich sklepów. Zatrzymany to 27-letni mieszkaniec Lublina Podejrzany był już wcześniej karany. Teraz odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzie. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany.

Do napadu doszło 21 sierpnia około godz. 22:00. Do jednego ze sklepów przy ul. Łabędziej weszło dwóch młodych, ubranych na ciemno mężczyzn. Jeden z nich miał na głowie czapkę z daszkiem, a drugi ciemne okulary. W pewnym momencie podeszli do ekspedientki i, grożąc użyciem noża, zażądali wydania pieniędzy. Napastnicy zbiegli ze sklepu, zabierając ze sobą gotówkę z utargu, papierosy i dwa telefony.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie. Policyjne ustalenia doprowadziły do wytypowania jednego ze sprawców, którym okazał się 27-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został zatrzymany w centrum miasta. Podejrzany usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W przeszłości 27-latek wielokrotnie wchodził już w konflikt z prawem. Był karany m.in  za włamania, kradzieże i handel narkotykami. Pod koniec lipca wyszedł z zakładu karnego, w którym spędził pięć i pół roku. Wolnością cieszył się niespełna półtora miesiąca. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z KMP w Lublinie w dalszym ciągu pracują nad sprawą.

(KWP w Lublinie / mk)
 

Powrót na górę strony