Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali warszawskich kurierów

Data publikacji 21.09.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Rogoźnie Wielkopolskim dwóch narkotykowych kurierów. Obaj mężczyźni pochodzą spod Warszawy. Podczas przeszukania znaleziono przy nich 3 kg amfetaminy. Decyzją sądu obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z wydziału antynarkotykowego CBŚ zajmujący się rozpracowaniem grup przestępczych produkujących amfetaminę, od pewnego czasu sprawdzali pojawiające się informacje o tym, że warszawskie grupy przestępcze wysyłają swoich kurierów do odbiorców na zachodzie Polski. Jeden z takich szlaków musiał przebiegać przez Wielkopolskę. Operacja CBŚ w Rogoźnie przerwała taki kanał przerzutowy.

Kilka dni temu na terenie Rogoźna w Wielkopolsce policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali do kontroli fiata uno, którym podróżowało dwóch mężczyzn - Łukasz Z. (22 l.) z Zakroczymia oraz Eryk B (32 l.) z Pułtuska. Jeden z nich 2 tygodnie temu wyszedł na przepustkę z zakładu karnego, gdzie odsiadywał wyrok za handel narkotykami. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli 3 kg amfetaminy.

Wstępne badanie zabezpieczonej przez funkcjonariuszy amfetaminy potwierdziło, że jest to narkotyk wysokiej jakości, bardzo czysty i o dużym stężeniu. To dowód na to, że pochodzi bezpośrednio z chemicznego laboratorium. Jej wartość oceniono na 60 tys. zł. Po dodaniu domieszek możliwe było by uzyskanie nawet 10 kg narkotyku o stężeniu umożliwiającym sprzedaż dilerską.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i prokurator z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu złożyli wniosek o aresztowanie obu zatrzymanych. Sąd po zapoznaniu się z dowodami przychylił się do tego wniosku. Łukasz Z. i Eryk B. najbliższe miesiące spędzą w areszcie śledczym. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja