Zatrzymano nożownika - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano nożownika

Data publikacji 21.09.2011

Do szpitala trafił dziś 60 – letni kierowca autobusu, po tym jak został zaatakowany nożem przez agresywnego pasażera. Sprawca, po ucieczce z miejsca zdarzenia, został w wyniku pościgu zatrzymany na jednej z ulic przez policjantów z powiatu Legnickiego. Do zdarzenia doszło, gdy kierowca stanął w obronie kobiety, z którą w autobusie awanturował się chwilę wcześniej zatrzymany.

Policjanci z Komisariatu w Chojnowie zatrzymali mężczyznę, który ugodził nożem interweniującego kierowcę autobusu. Podejrzany, to 49 – letni mieszkaniec Chojnowa. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odnaleźli także nóż, którym posłużył się sprawca.

Do zdarzenia, o którym policjantów powiadomiło pogotowie ratunkowe, doszło 21.09.2011 r. rano. W autobusie, który miał za chwilę odjechać do Legnicy, doszło do kłótni pomiędzy mężczyzną i kobietą. Kierowca autobusu, widząc sytuację stanął w obronie kobiety. Awanturujący się mężczyzna ugodził interweniującego kierowcę nożem w brzuch, a następnie uciekł z autobusu.

Policjanci szybko ustalili, kim był agresywny pasażer. Zatrzymali go, po pościgu, na jednej z okolicznych ulic. Po chwili funkcjonariusze odnaleźli, wyrzucone podczas ucieczki, narzędzie, którego użył podejrzany.

60 – letniemu kierowcy natychmiast udzielono pomocy medycznej. Ranny został przewieziony do szpitala. Zatrzymany mężczyzna za czyn, którego się dopuścił, odpowie teraz przed sądem.

(KWP we Wrocławiu / rd)

Powrót na górę strony
Polska Policja