Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe policyjne motocykle na drogach kujawsko-pomorskiego

Data publikacji 21.09.2011

Policjanci z kujawsko-pomorskiego odebrali nowoczesne motocykle BMW F 800ST. Zakup 10 maszyn był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który przekazał na ten cel kwotę 500 000 złotych. Wkrótce zaczną one patrolować drogi o największym natężeniu ruchu.

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy zakupiła 10 nowoczesnych motocykli marki BMW F800 ST. Dodatkowo do każdego motocykla dołączono zestawy łączności podkaskowej, umożliwiające porozumiewanie się w czasie jazdy, kaski oraz specjalną odzież dla policjantów. Maszyny trafią do jednostek w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Świeciu i Lipnie. Po dwa do każdej z komend.

Policjanci ruchu drogowego odebrali dziś z rąk Sekretarza Województwa Marka Smoczyk kluczyki do motocykli. Następnie kapelan Policji ks. Stanisław Kotowski poświęcił mowe maszyny, życząc funkcjonariuszom bezpiecznej jazdy.

Motocykle  BMW F800 ST są nowoczesne i zapewnią duży komfort pracy. Są to szybkie maszyny o pojemności silnika 798 cm3. Ich układ hamulcowy wyposażony jest w ABS, a w chłodne dni z pewnością przydadzą się podgrzewane manetki. Oczywiście w razie konieczności mogą one poruszać się jako pojazdy uprzywilejowane, gdyż posiadają odpowiednie wyposażenie. Wkrótce pojawią się na drogach powiatów kujawsko-pomorskiego.

(KWP Bydgoszcz / mk)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja