Zatrzymani za udział w bójkach na stadionie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za udział w bójkach na stadionie

Data publikacji 22.09.2011

Śląscy policjanci, zwalczający przestępczość pseudokibiców, zatrzymali kolejnych czternastu chuliganów, którzy brali udział w zamieszkach na Stadionie Śląskim. Do zdarzenia tego doszło 28 lutego 2009 roku w trakcie Wielkich Derbów Śląska. W sumie zatrzymano już 31 osób, z których większość poddała się dobrowolnie karze. W wielu przypadkach w ustaleniu ich tożsamości pomogli internauci, którzy rozpoznali stadionowych chuliganów na zdjęciach umieszczonych na naszej stronie www.

Czternastu zatrzymanych ostatnio pseudokibiców to mieszkańcy Chorzowa, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Gliwic, Radlina, Będzina, Siemianowic Śląskich, Myszkowa i Zawiercia w wieku od 20 do 36 lat. Znaleźli się wśród nich m.in. taksówkarz i główny księgowy. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozory policyjne i poręczenia majątkowe w kwotach od 200 do 1000 zł. Prokuratura nie zdecydowała się natomiast na objęcie ich zakazami stadionowymi. Ostatnie zatrzymania to efekt pracy policjantów zespołu do walki z przestępczością pseudokibiców przy Wydziale Kryminalnym KWP w Katowicach. Naszym stróżom prawa pomagał funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego - członek specjalnej grupy powołanej przez Komendanta Głównego Policji do zwalczania przestępczości pseudokibiców. W czasie meczu sprzed dwóch lat pomiędzy Ruchem Chorzów i zabrzańskim Górnikiem, sympatyzujący z miejscową drużyną chuligani, wtargnęli na bieżnię Stadionu Śląskiego. Niszcząc i wyrywając metalowe elementy reklam, próbowali wywołać bójkę z kibicami z Zabrza. Ochrona nie dopuściła jednak do tego. Między innymi na podstawie zdjęć i filmów z monitoringu do tej pory zatrzymano już 31 osób, biorących udział w tych zamieszkach. Większość z nich poddała się dobrowolnie karze. W wielu przypadkach w ustaleniu tożsamości sprawców pomogli internauci, którzy rozpoznali zadymiarzy na zdjęciach umieszczonych na stronie internetowej śląskiej Policji. Policjanci w dalszym ciągu ustalają i będą zatrzymywać pozostałych uczestników zajść sprzed dwóch lat.

Stróże prawa, zwalczający przestępczość stadionową, nadal czekają w KWP w Katowicach na wszelkie informacje w tej sprawie pod tel. 32 200 2655, 32 200 2766 lub 32 200 2770. Zachęcają również samych zainteresowanych do dobrowolnego zgłoszenia się, jeśli chcą oni uniknąć porannej "wizyty" policjantów w swoich mieszkaniach.

(KWP w Katowicach / mk)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja