Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowy hurtownik zatrzymany przez CBŚ

Data publikacji 29.05.2007

Policjanci z częstochowskiego wydziału Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych w Częstochowie ukrywał prawie 1,3 kg amfetaminy i 0,5 kg marihuany. Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i przygotowanie do ich dystrybucji, za co może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Decyzją tamtejszego sądu hurtownik został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Policjanci na poczet przyszłych kar majątkowych zabezpieczyli też 3 tys. zł, znalezione podczas przeszukania u zatrzymanego.

To zatrzymanie ma związek ze sprawą prowadzoną od kilku miesięcy pod nadzorem częstochowskiej Prokuratury Okręgowej, w której policjanci CBŚ w styczniu tego roku zatrzymali w Nowej Wsi pod Częstochową niebezpiecznego przestępcę. Wówczas policjanci zatrzymujący hurtownika przestrzelili specjalistyczną amunicją tylne koło samochodu, by go unieruchomić natepnie wybili szybę,  obezwładnili i zatrzymali kierującego. W samochodzie, który prowadził zatrzymany, policjanci znaleźli 3 kg amfetaminy, 2 tys. tabletek ecstasy i amunicję do rewolweru.

W prowadzonym od początku roku 2007 śledztwie policjanci i prokuratorzy zabezpieczyli dotychczas łącznie ok. 10 kg amfetaminy, ok. 4 tys. tabletek ecstasy, 0,5 kg marihuany, broń palną i amunicję. Zatrzymano i tymczasowo aresztowano 8 osób. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pieniądze i majątek podejrzanych o wartości ok. 50 tys. zł.

Powrót na górę strony