Rozbito narkotykową grupę przestępczą - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito narkotykową grupę przestępczą

Data publikacji 22.09.2011

Policjanci krakowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego rozbili jedną z największych w ostatnim czasie grup przestępczych zajmujących się dystrybucją narkotyków w Małopolsce i województwach ościennych. Śledczy zatrzymali 10 osób – większość z nich wywodzi się ze środowiska pseudokibiców jednego z krakowskich klubów. Jak się jednak okazuje, w prowadzonym narkobiznesie współpracowali oni ściśle z pseudokibicami antagonistycznej drużyny.

Jak ustalili funkcjonariusze, grupa przestępcza funkcjonowała od - co najmniej - kilku miesięcy. W tym czasie mogła wprowadzić do obrotu narkotyki warte około pół miliona złotych, w tym m.in. kokainę, amfetaminę, ecstasy, marihuanę i haszysz. Narkotyki były rozprowadzane głównie wśród pseudokibiców. Pozyskane przez członków grupy środki odurzające trafiały do specjalnie przystosowanego pomieszczenia, znajdującego się w wynajętym garażu – tam były porcjowane i odsprzedawane do dystrybucji dealerom współpracującym z grupą.

Po wnikliwym rozpracowaniu grupy przez funkcjonariuszy CBŚ, zatrzymano 10 osób bezpośrednio zaangażowanych w narkobiznes - są to osoby w wieku od 19 do 26 lat, w większości mieszkańcy Krakowa. Wśród zatrzymanych jest także kobieta.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli narkotyki o wartości około 300 tysięcy złotych – w tym m.in. kilogram kokainy, ponad 2 kilogramy amfetaminy, ponad 3 kilogramy haszyszu.

Na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono mienie należące do członków grupy.

Podczas zatrzymań policjanci CBŚ współpracowali z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz funkcjonariuszami Izby Celnej, co pozwoliło na prowadzenie akcji jednocześnie w wielu miejscach.

Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja