Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 22.09.2011

Policjanci z KSP ustalili, że przebywający w areszcie śledczym za inne popełnione przestępstwa, 34-letni Tomasz S. odpowiada za usiłowanie zabójstwa mężczyzny w podwarszawskiej Kobyłce. Doprowadzony do prokuratury Tomasz S. usłyszał zarzuty, a sąd aresztował go na 3 miesiące. Może mu grozić nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw od trzech miesięcy pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy usiłowania zabójstwa. Do zdarzenia doszło w połowie czerwca br. w Kobyłce na parkingu przy ul. Radzymińskiej. Nieznany wtedy sprawca usiłował zastrzelić mężczyznę. Pokrzywdzony z ciężkimi obrażeniami ciała trafi do jednego z warszawskich szpitali.

Przełom w sprawie nastąpił w ostatnich tygodniach. Praca operacyjna policjantów doprowadziła do osoby odpowiedzialnej za usiłowanie zabójstwa. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie w Prokuraturze, 34-letniemu Tomaszowi S. zarzutu usiłowania zabójstwa. Funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę z aresztu śledczego, gdzie przebywa jako aresztowany za inne popełnione przestępstwa.

Na wniosek Prokuratury sąd wobec 34-letniego Tomasza S. zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy. Mężczyźnie może grozić nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

(KSP / mk)
 

Powrót na górę strony