Wpadli podczas kontroli drogowej - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli podczas kontroli drogowej

Data publikacji 22.09.2011

Dwóch podejrzanych, zabezpieczone prawie 1,5 kg marihuany oraz zlikwidowana uprawa konopi to efekt kontroli drogowej zrealizowanej przez grodkowskich policjantów.

20 września, około północy, grodkowscy policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którym poruszało się dwóch młodych mężczyzn. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili w samochodzie duży - 120 litrowy worek foliowy, w którym znajdowały się zielone krzewy. Podejrzewając, iż może to być środek odurzający, poddali zawartość worka badaniu narkotesterem, który potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy. Tester wskazał marihuanę. Po zważeniu okazało się, iż jest tego łącznie prawie 1,5 kilograma. Mężczyźni w wieku 23 i 24 lat zostali zatrzymani.

Policjanci, prowadząc czynności w tej sprawie, ujawnili w jednej z miejscowości powiatu brzeskiego miejsce uprawy konopi oraz zatrzymali trzeciego mężczyznę - 22 latka, który uprawiał konopie w swoim domu. Uprawa konopi nie jest jedynym przestępstwem, którego zarzut popełnienia usłyszał 22-latek. Policjanci przedstawili mu również zarzut kradzieży kilkuset metrów kabla napowietrznej linii telefonicznej.

22- i 24-latek usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, ich uprawy oraz kradzieży przewodów. 23-latek został zwolniony po wykonaniu czynności procesowych. Podejrzani przyznali się do stawianych zarzutów i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.

Mężczyznom grożą kary do lat 5 pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mk)

Powrót na górę strony
Polska Policja