Oszust za kratkami - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust za kratkami

Data publikacji 23.09.2011

Bielscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 44-latka, który oszukał swoich kontrahentów na ponad 2 miliony złotych. Podejrzany negocjował dostawy artykułów spożywczych z przedłużonym terminem płatności, po czym nie płacił za towar. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością gospodarczą zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie towarów spożywczych na szkodę dostawców i producentów w całym kraju. Właściciel bielskiej firmy uiszczał płatności na poczet pierwszej dostawy, czym wzbudzał zaufanie dostawców. W trakcie kolejnych zamówień celowo negocjował z kontrahentami przedłużony termin płatności, aby następnie nie zapłacić za towar. W ciągu ostatnich dwóch lat wyłudził w ten sposób towary spożywcze na łączną kwotę ponad 2 milionów złotych. Artykuły spożywcze sprzedawał w bielskich sklepach, których był właścicielem. W kilku przypadkach doprowadził swoich kontrahentów do bankructwa. Właściciele firm, po utracie płynności finansowej musieli zamknąć swoje przedsiębiorstwa.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty licznych oszustw, których dopuścił się w stosunku do mienia znacznej wartości, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Bielski sąd – na wniosek policji i prokuratury – tymczasowo aresztował zatrzymanego.

(KWP w Katowicach / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja