Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany europejskim nakazem aresztowania

Data publikacji 29.05.2007

Mazowieccy i lubelscy policjanci zatrzymali poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania 40-letniego Marka C. Mężczyzna od 2000 r. ukrywał się przed Policją. Podejrzewa się go o kradzież trzech luksusowych samochodów z terenu jednej z niemieckich firm.

Wczoraj o 18:00 w jednym z zamojskich sklepów policjanci zatrzymali 40-letniego Marka C. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd w Moenchengladbach. 40-latek wraz z innymi mężczyznami włamał się w nocy z 30 na 31 sierpnia 2000 r., do jednej z niemieckich firm, z której  ukradli trzy luksusowe samochody. Po splądrowaniu pomieszczeń sprawcy wydobyli z pancernych skrytek kluczyki do trzech nowych audi A6, którymi odjechali.

Policja niemiecka ustaliła okoliczności tej kradzieży, a niemiecki sąd w  wystawił 4 grudnia 2006 r., europejski nakaz aresztowania. Na tej podstawie dokonano zatrzymania mężczyzny.

Mazowieccy i lubelscy policjanci zajmujący się tą sprawą, wpadli na trop poszukiwanego mężczyzny kilka dni temu. Dzisiaj Marek C. został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Radomiu, która zdecyduje o jego dalszym losie.

 

Powrót na górę strony