Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

91 podejrzanych pseudokibiców

Data publikacji 23.09.2011

Praca policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy nad sprawą związaną z burdą na stadionie podczas Pucharu Polski wciąż trwa. Od początku śledztwa zarzuty usłyszało już 91 osób, pseudokibiców Lecha i Legii. Identyfikacja kolejnych ciągle trwa.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę zarzuty usłyszało już 91 osób. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby. Wobec 86 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz zakazy stadionowe, które obowiązywać będę na meczach piłki nożnej w Polsce, ale także podczas EURO 2012 na terenie Ukrainy. Wobec 4 podejrzanych zastosowano także poręczenia majątkowe. Po wydaniu zgody przez prokuratora na publikację wizerunku pseudokibiców na stronach internetowych poznańskiej i warszawskiej Policji, kilka osób stawiło się w prokuraturze w Bydgoszczy. Osoby te same rozpoznały się na publikowanych wizerunkach. Większość z podejrzanych, po ich zidentyfikowaniu przez policjantów, otrzymuje wezwania do stawienia się w prokuraturze, gdzie są przesłuchiwani.

Wczoraj (22.09) do prokuratury w Bydgoszczy stawił się 31-letni mieszkaniec Kwidzyna i 26-letni mieszkaniec Warszawy. Obaj usłyszeli zarzuty. 31-latek wtargnięcia na murawę boiska podczas meczu na bydgoskim stadionie. Natomiast 26-latek posiadania i odpalenia w tłumie kibiców racy świetlnej, co zakłóciło przebieg sportowego widowiska i jest niezgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych. Obaj będą dozorowani przez policję oraz usłyszeli surowe zakazy stadionowe.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja