Domniemany sprawca zabójstwa zatrzymany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Domniemany sprawca zabójstwa zatrzymany

Data publikacji 23.09.2011

Policjanci z Żagania zatrzymali 35-letniego Roberta M. Mężczyzna najprawdopodobniej odpowie za dokonanie zabójstwa swej byłej konkubiny. Do wydarzenia doszło w czwartek po południu, w mieszkaniu zamordowanej kobiety.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Żaganiu zatrzymali 35-letniego Roberta M. Mężczyzna najprawdopodobniej niebawem usłyszy zarzut dokonania zabójstwa swej byłej konkubiny, do której mieszkania przyszedł w czwartek (22.09.) po godzinie 16. Na obecnym etapie postępowania ustalono, że prawdopodobnie pomiędzy zatrzymanym przez Policję mężczyzną a jego byłą partnerką doszło do sprzeczki. W jej trakcie Robert M. sięgnął po nóż, którym zadał kobiecie śmiertelne ciosy.

Krótko po otrzymaniu informacji o zajściu i ujęciu jego sprawcy, żagańscy policjanci przewieźli mężczyznę do miejscowej komendy. Robertowi M. pobrano krew w celu ustalenia stanu trzeźwości. Nie jest jeszcze znany jego wynik, jednak okoliczności wskazują, że był on w krytycznej chwili pod wpływem alkoholu. Niebawem przeprowadzone zostaną z jego udziałem dalsze czynności procesowe, których celem będzie ustalenie przebiegu wydarzeń, w trakcie których doszło do zabójstwa kobiety. Za dokonanie tego przestępstwa jego sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Domniemany sprawca zabójstwa jest osobą znaną żagańskiej Policji. Od 2009 roku funkcjonariusze wykonywali czynności w związku z tzw. procedurą „niebieskiej karty”, dotyczące potwierdzenia przemocy w rodzinie. To dzięki podejmowanym przez Policję działaniom i kierowanym przez policjantów do instytucji zewnętrznych pismom, rok temu Robert M. został przymusowo wymeldowany z adresu, pod którym mieszkał wraz z konkubiną. Od tego czasu nie mieszkał wraz z kobietą, a jedynie pojawiał się u niej sporadycznie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja