Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w Agencji Mienia Wojskowego

Data publikacji 29.05.2007

Szczecińskie Centralne Biuro Śledcze KGP wraz z Prokuraturą Okręgową w Szczecinie zatrzymało kolejne dwie osoby związane z korupcją w Agencji Mienia Wojskowego. W sumie zatrzymano już 11 osób w tym pięciu pracowników piastujących ważne funkcje kierownicze w AMW. Tym razem w ręce policjantów wpadł pracownik oddziału terenowego agencji i dyrektor innego oddziału.

W lutym 2007 roku policjanci zatrzymali trzy osoby związane z nieprawidłowościami polegającymi na wręczaniu korzyści majątkowych przy zawieraniu umów na wykonanie usługi dla Agencji. Zatrzymano wtedy zastępcę prezesa AMW w Warszawie, jednego z dyrektorów Oddziału Terenowego i kierownika sekcji organizacyjnej. 

Prowadzone postępowanie pozwoliło na kolejne zatrzymania. Tydzień temu funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego Bogusława P. pracownika sekcji organizacyjnej Oddziału Terenowego Agencji Mienia Wojskowego w Szczecinie. Natomiast wczoraj szczecińscy policjanci z CBŚ zatrzymali w Bydgoszczy 43-letniego Sławomira W., dyrektora Oddziału Terenowego AMW w Gdyni. Podczas przeszukania zabezpieczono m.in. dokumentację dotyczącą zawartych i realizowanych umów z jedną ze szczecińskich firm a Agencją Mienia Wojskowego. Po przewiezieniu do Szczecina zatrzymany usłyszał dzisiaj zarzuty dotyczące korupcji. 

Wśród zatrzymanych są także trzej pracownicy (kierownik, główna księgowa, i przedstawiciel handlowy) jednej ze szczecińskich firm zajmujących się m.in. ochroną mienia, którzy dzięki wręczaniu korzyści majątkowych wygrywali przetargi. 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił wszystkim na przedstawienie zarzutów związanych z korupcją. Natomiast siedem osób usłyszało zarzuty dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, w tym jedna zarzut kierowania grupą. 

Wobec ośmiu zatrzymanych sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt. Wszystkim osobom grozi do 8 lat więźnia, jednej nawet do 10. 

Sprawa w dalszym ciągu jest w toku.

Powrót na górę strony