Hodował konopie w barku - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Hodował konopie w barku

Data publikacji 25.09.2011

18 sadzonek konopi indyjskich, wentylator, oświetlenia, namiot i inne urządzenia specjalistyczne do uprawy tej rośliny ujawnili wczoraj policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Nielegalną hodowlę w swoim mieszkaniu uprawiał 32-letni mieszkaniec Lubina. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

O tym, że w jednym z mieszkań na lubelskim osiedlu Poręba znajduje się uprawa marihuany, kryminalni z wydziału do walki z przestępczością narkotykową ustalili na podstawie własnych informacji. W piątek wieczorem weszli do mieszkania znajdującego się w jednym z bloków. Informacje potwierdziły się. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do 32-letniego mężczyzny stróże prawa ujawnili uprawę konopi w postaci 18 małych sadzonek umieszczonych w barku i naświetlanych lampką. Ponadto 32-latek posiadał specjalistyczne urządzenia do hodowli tego typu roślin. Były to wentylatory, oświetlenia, namiot, folia izotermiczna i inne akcesoria.
 

32-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Ponadto mundurowi na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli pieniądze w kwocie 3 tys. złotych.
Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Lublinie zastosowała wobec 32-latka dozór Policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

KWP Lublin/gp

Powrót na górę strony
Polska Policja