Zatrzymani za handel narkotykami - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za handel narkotykami

Data publikacji 26.09.2011

Za wprowadzanie do obrotu hurtowych ilości narkotyków odpowiedzą trzy osoby, które zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, policjantów z Komisariatu w Lubsku oraz funkcjonariuszy Grupy Mobilnej Służby Celnej w Olszynie. To kolejne zatrzymania w sprawie prowadzonej przez Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze. Wcześniej w ręce funkcjonariuszy wpadł mężczyzna, u którego zabezpieczono prawie 900 gramów amfetaminy i ponad 650 gramów marihuany.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policjantami z komisariatu w Lubsku oraz funkcjonariuszami Grupy Mobilnej Służby Celnej w Olszynie zatrzymali trzy osoby podejrzane o wprowadzanie do obrotu hurtowych ilości marihuany. Zatrzymani to mieszkańcy Lubska w wieku 30-35 lat.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych oraz pomieszczeń firmy należącej do żony jednego z zatrzymanych, ujawniono 11,6 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 350 tysięcy złotych, luksusowego mercedesa skradzionego na terenie Niemiec o wartości 100 tysięcy złotych, dwie sztuki broni palnej krótkiej oraz pieniądze w walucie polskiej oraz obcej (euro, funty i dolary) – w sumie ponad 80 tysięcy złotych.

Ponadto w garażach i na terenie firmy funkcjonariusze ujawnili urządzenia, które wykorzystywano do uprawy marihuany, m.in. 55 sztuk lamp słonecznych, wentylatory, elementy nawadniające, pojemniki do nawozów czy włókninę do sadzonek.

Ujęcie tych trzech osób to kolejne zatrzymania do prowadzonej przez Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze sprawy. Wcześniej zatrzymano innego członka grupy, u którego zabezpieczono prawie 900 gramów amfetaminy i ponad 650 gramów marihuany. Czynności w tej sprawie prowadzone są na terenie całego województwa lubuskiego.

Prokurator Okręgowy wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie dwóch zatrzymanych a wobec trzeciej osoby zastosowano dozór i poręczenie majątkowe.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja