Zatrzymani dilerzy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani dilerzy

Data publikacji 26.09.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP rozbili szesnastoosobową grupę osób zajmujących się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych. Przestępcy działali od 2007 do 2010 roku na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego.

Funkcjonariusze CBŚ specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, współpracując z policjantami z komendy miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim i Komisariatu Policji Warszawa – Targówek, pierwsze zatrzymania rozpoczęli 19 września 2011 roku. W ciągu 4 dni policjanci dotarli do 13 podejrzewanych mieszkających na terenie Łodzi, Warszawy i Piotrkowa Trybunalskiego. Pozostałych doprowadzono do prokuratury z zakładów karnych i aresztów śledczych, gdzie odbywali kary pozbawienia wolności do innych spraw karnych.

Zebrany do tej pory materiał dowodowy wskazuje, że grupa przestępcza mogła we wspomnianym czasie wprowadzić do obrotu ponad 7,4 kg amfetaminy, ponad 9,2 kilograma marihuany i ponad kilogram heroiny. Śledczy szacują, że wprowadzone na rynek narkotyki mogły mieć czarnorynkową wartość pond 500 tysięcy złotych. Dilerzy w wieku od 25 do 36 lat zaopatrywali w „odurzający towar” zarówno odbiorców hurtowych jak i detalicznych.

Trzynastu z nich już zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy, pozostałych objęto dozorem policyjnym. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mk)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja