Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ćwiczyli z żołnierzami

Data publikacji 30.05.2007

Policjanci uczestniczyli w czterodniowych ćwiczeniach taktycznych żołnierzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej pod kryptonimem "TUMAK O7". Policjanci wraz z żołenirzami szkolili skuteczne techniki współdziałania z samorządem terytorialnym w razie ataku nieprzyjaciela. Szkolenie odbyło się na terenie ośrodka - Bemowo Piskie w województwie warmińsko-mazurskim.

Temat ćwiczeń dotyczył działań bojowych w sytuacji wdarcia się przeciwnika na nasze terytorium. Udział grupy operacyjnej KWP w Olsztynie miał na celu wypracowywanie skutecznych działań Policji w chwili zaistnienia tych zagrożeń. Uzgadniano również warunki współpracy z wydzielonymi jednostkami Sił Zbrojnych i jednostkami współdziałającymi, w tym samorządu terytorialnego.

Poza policjantami w wojskowych działaniach sztabowych wzięli udział przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, Wydziału Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego i Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

 

         

Powrót na górę strony