Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strong Man Służb Mundurowych

Data publikacji 26.09.2011

W sobotę przy gdańskim molo na Zaspie odbyły się I Pomorskie Zmagania Strong Man Służb Mundurowych. W rywalizacji wzięli udział policjanci, funkcjonariusze straży granicznej, pożarnej oraz służby wojskowe. Organizatorami imprezy byli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, a oprawą zajęła się firma Shark Athletic.

W sobotę o godz. 14.00 na plaży przy gdańskim molo na Zaspie rozegrano I Pomorskie Zmagania Stron Man Służb Mundurowych. Zawody odbyły się pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. O miano najsilniejszego z najsilniejszych walczyło siedmiu mężczyzn, którzy reprezentowali Policję, Straż Pożarną, Straż Graniczną oraz Wojsko.

Zawodnicy uczestniczyli w widowiskowych konkurencjach siłowych, zmagając się z niewyobrażalnymi ciężarami. Zgodnie z formułą, zawody składały się z sześciu etapów: podnoszenia radiowozu, wyciskania belki, przenoszenia nosidła o wadze 240 kg, przetaczania opony ważącej 350 kg, przenoszenia 150 kg odważnika oraz trzymania ciężaru bokiem, czyli tzw. wagi płaczu.

Najsilniejszym strongmanem okazał się Dawid Elgert z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Gdańsku. Drugie miejsce zdobył Łukasz Kraskowski ze Straży Pożarnej w Gdyni, a trzecie Dariusz Groth - funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Sędzią głównym był Wicemistrz Polski Stron Man – Sebastian Kurek, a prowadzącym zawody wielokrotny Mistrz Polski - Lubomir Libacki. Imprezie towarzyszyły konkursy z nagrodami dla publiczności oraz zabawy zręcznościowe.

Wzystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną rywalizację, a najlepszym składamy serdeczne gratulacje.

(KWP w Gdańsku / rd)

Powrót na górę strony