Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces policyjnych lotników

Data publikacji 26.09.2011

Puchar za zajęcie II miejsca w konkursie sprawności postępowania w sytuacjach awaryjnych w powietrzu przypadł policyjnym lotnikom. Konkurs odbył się podczas obchodów „Dni NATO” w Ostrawie w dniach 23- 25 września 2011 roku.

W dniach 23 - 25 września 2011 r. załoga śmigłowca Mi-8 z Zarządu Lotnictwa Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji uczestniczyła w pokazach lotniczych w Ostrawie podczas obchodów „Dni NATO 2011”. W trakcie pokazów zaprezentowano możliwości przeprowadzenia desantu i ewakuacji osób podczas sytuacji kryzysowej związanej z porwaniem samolotu pasażerskiego.

Jednym z elementów obchodów "Dni NATO 2011" był konkurs postępowania w sytuacjach awaryjnych podczas lotu. Konkurs odbył się w drugim dniu obchodów i udział w nim wzięło 8 załóg śmigłowców z 3 krajów. Lotnicy z polskiej Policji zajęli 2 miejsce, po dogrywce z ze zwycięską załogą gospodarzy.

Załoga w składzie: mł. insp. Jacek Gnyp - dowódca, kom. Ireneusz Kaźmierczak - II pilot oraz nadkom. Michał Szymański - mechanik pokładowy wróciła do jednostki z pucharem.

gp

Powrót na górę strony