Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i pogranicznicy rozbili siatkę dilerów

Data publikacji 30.05.2007

Policjanci z sekcji kryminalnej komendy powiatowej w Wodzisławiu Śląskim, współpracując z funkcjonariuszami Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu uzyskali informację, że na terenie powiatu wodzisławskiego działa grupa dilerów narkotyków.

Wspólne działania policji i straży granicznej pozwoliły na zatrzymanie dotychczas siedmiu osób podejrzanych o posiadanie i sprzedaż środków odurzających. Sprawcy to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego w wieku od 17 do 28 lat. Wobec zatrzymanych Prokurator Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. 

Ponadto wspólne działania policjantów i śląskich pograniczników doprowadziły do ustalenia, że rozprowadzaniem i posiadaniem narkotyków - marihuany i amfetaminy - zajmowały się osoby nieletnie. Dotąd przesłuchano 3 nieletnich w wieku od 16 do 17 lat, sprawców czynów karalnych w tej sprawie. U jednego z nieletnich znaleziono ponadto przedmioty służące do uprawy konopi indyjskich i sadzonki tej rośliny. Osobami nieletnimi zajmie się sąd rodzinny. Sprawa jest rozwojowa.

Powrót na górę strony