Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione auta

Data publikacji 26.09.2011

Działania grudziądzkich policjantów doprowadziły do odzyskania 4 skradzionych samochodów oraz zatrzymania czterech osób. Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież aresztowano na 3 miesiące, dwóch kolejnych podejrzanych o paserstwo objęto dozorem. Odzyskane auta zostały wcześniej skradzione w Grudziądzu i miejscowości Wielkie Lniska pod Grudziądzem.

Praca policjantów zwalczających przestępczość samochodową z Grudziądza doprowadziła do odzyskania 4 skradzionych samochodów. Działania trwały kilka dni. Prowadzone były na terenie powiatu grudziądzkiego i świeckiego. Funkcjonariusze weszli na teren kilku posesji, mając podejrzenia, że mogą znajdować się tam kradzione samochody.

W środę (21.09) grudziądzcy policjanci w garażu, na terenie jednej z posesji powiatu świeckiego, znaleźli dwa auta – vw T4 oraz vw passat. Oba samochody skradziono w Grudziądzu na przełomie sierpnia i września tego roku. Jeden z nich miał przerobiony numer VIN. Kryminalni zatrzymali osobę dysponującą tymi samochodami oraz sprawcę kradzieży obu aut.

W trakcie dalszych czynności policjanci zabezpieczyli na jednej posesji we wsi pod Grudziądzem samochód seat ibiza, który skradziono w sierpniu br. w miejscowości Wielkie Lniska. Kontynuując czynności na innej posesji pod Grudziądzem, kryminalni znaleźli vw passata skradzionego w sierpniu w Grudziądzu.

Łączną wartość zabezpieczonych samochodów śledczy szacują na kwotę ponad 52 000 zł.

W trakcie działań policjanci zatrzymali 4 osoby, które trafiły do policyjnego aresztu. Samochody zabezpieczono do dyspozycji śledczych.

Grudziądzcy policjanci doprowadzili do prokuratury, a następnie do sądu zatrzymanych mężczyzn. Dwóch z nich, podejrzanych o kradzież, aresztowano na 3 miesiące. Dwaj pozostali mężczyźni, podejrzani o paserstwo, będą dozorowani.

Za kradzież grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast przerobienie numerów identyfikacyjnych to czyn zagrożony karą do lat 3.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony