Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów, Katowice, Kraków: Udaremniony przemyt narkotyków

4 mężczyźni przemycający duże ilości marihuany z Holandii do Polski zostali zatrzymani przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego z Kielc i Krakowa. Funkcjonariusze zabezpieczyli 6,5 kg narkotyku ukrytego w samochodowych skrytkach, a także 200 tys. zł. przygotowane na zakup następnej partii marihuany.

Jak ustalono, trzydziestokilkuletni mężczyźni, mieszkańcy Sosnowca i Krakowa przewozili narkotyk w samochodzie osobowym. Zatrzymanie zaplanowano na sobotę 28 stycznia 2006r. Policjanci mieli pod kontrolą całą trasę przejazdu przestępców do Polski. W okolicach miejscowości Nowa Sól w województwie lubuskim policjanci zatrzymali samochód osobowy marki Ford, którym podróżowali dwaj mieszkańcy Sosnowca. Po przeszukaniu auta odnaleziono 6,5 kg marihuany w 12 pakietach. Jednocześnie przeszukano dwa wynajęte przez przestępców mieszkania w Katowicach. Tam odnaleziono niewielkie ilości różnych narkotyków oraz broń palną z tłumikiem. Równolegle policjanci z CBŚ z Krakowa przeszukali mieszkania wynajęte w Krakowie. Znaleźli około 0, 5 kg suszu marihuany oraz 200. 000 złotych. Pieniądze były przygotowane na zakup kolejnej partii narkotyków.
Zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy należeli do tejże zorganizowanej grupy przestępczej. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 2 samochody osobowe (Volvo i Ford).

Policjanci z Kielc pierwsze szczątkowe informacje o zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej marihuanę z Holandii do Polski oraz mającej doskonale zorganizowaną siatkę dystrybutorów w całej Polsce uzyskali we wrześniu roku ubiegłego. Od tego momentu funkcjonariusze rozpracowywali szlaki i sposoby przemytu narkotyku do kraju.
  • Udaremniony przemyt narkotyków1
  • Udaremniony przemyt narkotyków2
Powrót na górę strony