Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za narkotyki

Data publikacji 30.05.2007

Zachodniopomorscy funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali dwie osoby za posiadanie i wprowadzanie do obiegu narkotyków. Dzięki temu na rynek nie trafi około 600 porcji amfetaminy o wartości prawie 18 tys. zł.

Najpierw wpadł 36-letni Krzysztof Ż. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu zabezpieczono około 180 g. amfetaminy. Policjanci znaleźli też torebki przygotowane do porcjowania narkotyków i wagę do ich ważenia. U zatrzymanego zabezpieczono 3 tys. zł w kwotach po 10 i 20 zł, co może świadczyć że pochodziły ze sprzedaży narkotyku. Policjanci zabezpieczyli też lampy nagrzewające i nasiona konopi indyjskich, a także prawie półtorametrowej wysokości krzak tej rośliny.

Prowadząc dalej tę sprawę, policjanci ustalili drugą osobę powiązaną z Krzysztofem Ż. W czasie, gdy policjanci chcieli wejść do mieszkania 20-letniego Daniela K. ten zaczął niszczyć posiadane w domu narkotyki. Nie zdążył zniszczyć wszystkich, część wyrzucił przez okno mieszkania. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego około 10 g. amfetaminy.

Obaj zatrzymani usłyszą zarzuty posiadania narkotyków w znacznej ilości. Krzysztofowi Ż. dodatkowo zostaną przedstawione zarzuty usiłowania wprowadzenia znacznej ilości narkotyków do obiegu i posiadania urządzeń przeznaczonych do uprawy środka odurzającego w postaci marihuany. 

Za usiłowanie wprowadzenia do obiegu narkotyków w znacznej ilości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Powrót na górę strony