Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny włamywacz w rękach Policji

Data publikacji 28.09.2011

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który wpadł w ręce wałbrzyskich policjantów. Zatrzymany podejrzany jest o co najmniej 40 włamań do samochodów, piwnic, pomieszczeń gospodarczych oraz altan ogrodowych, podczas których dopuszczał się kradzieży. Tylko w przypadku jednego włamania do samochodu łupem sprawcy padły elektronarzędzia o wartości ponad 4,5 tys. złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o liczne włamania i kradzieże. Zatrzymany, to 29-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Podejrzany wpadł po tym, jak włamał się do samochodu i ukradł elektronarzędzia o wartości ponad 4,5 tys. złotych. Policjanci wyjaśniając wszystkie okoliczności przestępstwa ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie znacznie więcej tego typu czynów.

Analizując wcześniejsze zdarzenia, na podstawie zgromadzonego materiału, policjanci udowodnili zatrzymanemu udział w 40 przestępstwach, gdzie włamywał się do samochodów, piwnic, pomieszczeń gospodarczych i altan ogrodowych. Łupem mężczyzny padały głównie różnego rodzaju narzędzia, w tym także ogrodnicze oraz elementy metalowe.

Zatrzymany za włamania i kradzieże odpowie teraz przed sądem. Za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / rd)

Powrót na górę strony