Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca pobicia 15-miesięcznego dziecka

Data publikacji 28.09.2011

Policjanci z Korsz wyjaśniają sprawę pobicia małego dziecka. 15-miesięczny chłopiec z licznymi zasinieniami główki i podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafił do szpitala. Obrażeń doznał kiedy przez pół godziny pozostawał pod opieką konkubenta swojej matki. Prokurator zadecyduje o zarzutach, jakie usłyszy 19-latek.

W poniedziałek wieczorem do Komisariatu Policji w Korszach przyszła młoda mieszkanka miejscowości Bykowo, znajdującej się na terenie gminy Korsze. Kobieta miała ze sobą 15-miesięczne dziecko. Wystraszona poinformowała, że w południe na pół godziny pozostawiła swoje dzieci pod opieką konkubenta. Gdy wróciła do domu zauważyła, że mały Łukaszek ma zasinienia na główce. Na pytania kobiety, co się stało, mężczyzna odpowiedział, że chłopiec spadł z łóżka. Tej wersji nie potwierdził jednak starszy brat Łukaszka, który był w tym czasie w domu. 4-latek powiedział mamie, że to Adam M. pobił brata.

W momencie, gdy dyżurny jednostki zobaczył chłopca natychmiast wezwał do komendy pogotowie ratunkowe. Lekarz zdecydował o odwiezieniu dziecka do szpitala w Biskupcu. Policjanci pojechali pod wskazany przez kobietę adres, jednakże w mieszkaniu nie zastali rzekomego sprawcy. Następnego dnia funkcjonariusze ustalili, gdzie przebywa 19-letni konkubent zgłaszającej i zatrzymali go.

Poszkodowany chłopiec nadal przebywa w szpitalu. Prokurator zdecyduje, jakie zarzuty usłyszy sprawca. Za pobicie może grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mk)

Powrót na górę strony