Zlikwidowana grupa przestępcza - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana grupa przestępcza

Data publikacji 29.09.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez funkcjonariuszy z Kamiennej Góry, w ciągu dwudniowych działań na terenie powiatu kamiennogórskiego zlikwidowali grupę przestępczą, zajmującą się wprowadzaniem do obrotu kradzionych, luksusowych samochodów.

W wyniku rozpracowania członków tej grupy przestępczej i przeprowadzonej dalej realizacji policjanci zatrzymali 5 osób oraz odzyskali 5 aut pochodzących z przestępstwa, a także szereg części od innych pojazdów. Zatrzymani to młodzi mężczyźni w wieku od 20  do 35 lat, mieszkańcy miejscowości leżących w powiecie kamiennogórskim.

Wśród nich jest również 34-letni organizator tego przestępczego procederu. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w chwili, gdy z jednego z garaży właśnie wyprowadzał skradziony wcześniej samochód. Wśród odzyskanych przez funkcjonariuszy pojazdów jest m.in. vw phaeton, audi TT oraz vw tuareg. Wartość odzyskanych samochodów szacuję się wstępnie na kwotę około 250 tys. złotych.

Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, auta przechowywane była w wynajętych przez grupę garażach, znajdujących się na terenie powiatu. Trafiały do nich samochody kradzione na terenie województwa dolnośląskiego. Niektóre z zabezpieczonych pojazdów, po przerobieniu pól numerowych, zostały już ponownie zarejestrowane. Zatrzymanie podejrzanych o ten przestępczy proceder poprzedzone było kilkutygodniowym rozpracowaniem grupy. Wykonane w tym okresie czynności pozwoliły odzyskać już kilka samochodów, które teraz wrócą do właścicieli.

Organizator tego przestępczego procederu został wczoraj doprowadzony do prokuratury. Wobec mężczyzny sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Pozostali mężczyźni, podejrzani o udział w tej grupie, będą doprowadzani do prokuratury dziś.

Zatrzymanym grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)
 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja