Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za uprowadzenie

Data publikacji 30.05.2007

Stołeczni policjanci wraz z funkcjonariuszami z warszawskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali trzy osoby podejrzane o uprowadzenie dla okupu mieszkańca Trójmiasta w sierpniu 2006 r. Zatrzymani dziś mężczyźni są członkami zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym działającej na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego i w jego okolicach.

Sprawa miała swój początek w sierpniu 2006 r. W Lininie (gm. Góra Kalwaria) członkowie grupy przestępczej uprowadzili dla okupu przebywającego tam mieszkańca Trójmiasta. Za uwolnienie zakładnika sprawcy żądali kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak uprowadzony mężczyzna zdołał sam się uwolnić i uciec, powiadamiając o wszystkim Policję. 

Dzisiaj w nocy funkcjonariusze wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP wraz z policjantami z CBŚ i wydziału realizacyjnego weszli jednocześnie do kilku mieszkań w Warszawie i Nowym Dworze Mazowieckim. Zatrzymali trzech mężczyzn: 30-letniego Piotra S., 25-letniego Dariusza P. i 30-letniego Grzegorza W. podejrzanych o to uprowadzenie.

Jak wynika z ustaleń policjantów, zatrzymani dziś mężczyźni wchodzą w skład zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym z Nowego Dworu Mazowieckiego i jego okolic. Grupa ta ma na swoim koncie zabójstwa, napady rabunkowe, uprowadzenia dla okupu, handel bronią i środkami odurzającymi, czerpanie korzyści z nierządu od kobiet pracujących w agencjach towarzyskich i trudniących się przydrożną prostytucją. 

Zatrzymanym mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony