Kredyt dla szefowej - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kredyt dla szefowej

Data publikacji 29.09.2011

Policjanci z Koszalina zatrzymali kobietę, która próbowała wyłudzić 25 tys. złotych pożyczki. Zarzuty usłyszała również jej pracodawczyni, która przekazała jej nieprawdziwe zaświadczenie o zatrudnieniu.

Jak ustalili policjanci, 41-letnia kobieta pracowała w firmie należącej do 48-latki. Szefowa poprosiła swoją pracownicę, by ta wzięła dla niej kredyt w wysokości 25 tys. złotych. O niezbędne dokumenty postarała się pracodawczyni, która przekazała kobiecie fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Według dokumentu 41-latka miała pracować w przedsiębiorstwie, w którym faktycznie nigdy nie zajmowała etatu.

Z tak podrobionym zaświadczeniem kobieta wybrała się do banku, gdzie złożyła wniosek o pożyczkę. Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy udaremnili próbę wyłudzenia kredytu dokładnie w momencie, gdy 41-latka miała podpisywać umowę. Zatrzymali również jej pracodawczynię.

Obie panie odpowiedzą za usiłowanie wyłudzenia kredytu oraz posłużenie się nieprawdziwym dokumentem. Zgodnie z kodeksem karnym kobietom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja