Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław: Nieuczciwi kupcy na aukcjach internetowych

Policjanci zatrzymali 25-letnią kobietę, która zgłosiła się do jednego z banków w centrum Wrocławia ze sfałszowanymi czekami. W chwili zatrzymania 25-letnia mieszkanka Wrocławia posiadała cztery czeki, każdy po 1000 USD.

 Kobieta przyszła do banku, aby zrealizować czeki, które otrzymała od osób w formie zapłaty za obrazy wystawione przez nią na sprzedaż w portalu internetowym. Cena obrazów została ustalona na 900 USD. Czeki zostały przesłane pocztą na adres osoby sprzedającej, najprawdopodobniej z Nigerii. Kupujący chciał kupić obrazy do swojego nowego domu w Kenii.

Kiedy kobieta zgodziła się na zapłatę w czekach podróżnych, otrzymała informację, gdzie ma się podpisać na czeku. Mężczyzna, z którym prowadziła korespondencję poinformował ją, że czek, który dostanie będzie opiewał na sumę 1000 USD, a po odbiór reszty pieniędzy jak i po odbiór obrazów ktoś się zgłosi. Sprzedająca miała podać tylko wagę obrazów. Po otrzymaniu przesyłki pocztowej i jej otwarciu, okazało się, że są w niej cztery czeki. Każdy z tych czeków opiewał na kwotę 1000 USD. Po wstępnym przeanalizowaniu prowadzonej korespondencji sprzedającej z kupującym wynika, że kontakt poprzez Internet miał miejsce z komputerem zlokalizowanym na terenie Nigerii. Po przeprowadzonych czynnościach kobieta została zwolniona.
Powrót na górę strony