Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci asystowali w ewakuacji

Data publikacji 30.09.2011

W Krośnie Odrzańskim odbyły się ćwiczenia, podczas których policjanci pomagali ewakuować uczniów z płonącego gimnazjum. "Taki scenariusz może się zdarzyć w każdej szkole, dlatego niezmiernie ważne jest prowadzenie tego typu szkoleń" - mówi mł. insp. Mirosław Kruszelnicki, Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzański.

Wczoraj o godzinie 9.00 rano, dyżurny krośnieńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o pożarze w Gimnazjum. Do płonącej szkoły natychmiast przyjechali policjanci i strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce oraz pomogli ewakuować uczniów ze szkoły.

Pożar, który się rozprzestrzenił, odciął drogę ewakuacji dwóm uczniom, znajdującym się w klasie na pierwszym piętrze. Strażacy, używając specjalistycznego sprzętu, dotarli do nich przez okno i pomogli im wydostać się z płonącego budynku.

- Tym razem, były to tylko ćwiczenia, jednak taki scenariusz może się zdarzyć w każdej szkole - informuje Pan mł. insp. Mirosław Kruszelnicki, Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzański. – Dlatego niezmiernie ważne jest prowadzenie tego typu szkoleń, gdyż doskonalą zakres współdziałania poszczególnych służb oraz uczą młodzież prawidłowych zachowań podczas zagrożeń, które mogą wystąpić w domu i szkole.

(KWP w Gorzowie Wlkp./rd)

Powrót na górę strony