Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu na kantor w Dobiegniewie zatrzymani

Data publikacji 31.05.2007

Policjanci z zachodniopomorskiego CBŚ wraz z kolegami z wydziału kryminalnego zatrzymali trzy osoby związane z groźną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Grupie tej zarzuca się liczne napady na ludzi i mieszkania w okolicach Stargardu Szczecińskiego i napad na kantor w Dobiegniewie. Dwóch zatrzymanych odpowie za udział w grupie przestępczej, trzeci za ukrywanie sprawców.

Wszystko zaczęło się od kilku napadów z bronią w ręku na terenie powiatu stargardzkiego. Zamaskowani sprawcy napadli m.in. na mieszkania i małżeństwo. 

Na początku marca został zatrzymany jeden ze sprawców, poszukiwany listem gończym za ucieczkę z zakładu karnego. 34–letni Wojciech R. wpadł w policyjną zasadzkę. Za paskiem spodni miał pistolet z pełnym magazynkiem ostrej amunicji. Razem z nim zatrzymano 33-letniego Artura T. Przy drugim z mężczyzn znaleziono amunicję do strzelby, a samą strzelbę w mieszkaniu, w którym ukrywali się mężczyźni. Poza tym zabezpieczono tam paralizator, pałkę teleskopową i czapkę policyjną. 

Po tym sukcesie policjanci wciąż prowadzili sprawę. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie kolejnych dwóch osób w niecały tydzień później. Przy pomocy policyjnych antyterrorystów zatrzymano w centrum miasta pierwszego z mężczyzn, drugiego w obserwowanym wcześniej mieszkaniu. 

Ostatnie zatrzymanie w tej sprawie miało miejsce w poniedziałek. Tym razem w ręce policjantów wpadli trzej mężczyźni w wieku 23, 30 i 40 lat. 

Od początku policjanci podejrzewali, że grupa może mieć związek z napadem na kantor w Dobiegniewie, do którego doszło pod koniec lutego tego roku. Zamaskowani i uzbrojeni sprawcy ukradli wtedy 35 tys. zł. Wnikliwe śledztwo potwierdziło ostatecznie podejrzenia szczecińskich policjantów. 

W tej sprawie zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 27 zarzutów wszystkim zatrzymanym siedmiu mężczyznom. Sześciu  z nich usłyszało m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, ostatni z zatrzymanych zarzut ukrywania sprawców rozbojów. 

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym mężczyznom grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności, za ukrywanie sprawców 5 lat.

Sprawa nadal ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

Powrót na górę strony