Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniono gigantyczny przemyt

Data publikacji 31.05.2007

Wczoraj piaseczyńscy i stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i funkcjonariusze Izby Celnej zabezpieczyli w podwarszawskiej miejscowości magazyn, w którym znajdowały się podrobione ubrania znanych firm o szacunkowej wartości przekraczającej 3 mln. zł. Na miejscu zatrzymano również osobę odpowiedzialną za ten gigantyczny przemyt.

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej już od dłuższego czasu prowadzili sprawę dotyczącą przemytu ubrań i odzieży w tym tzw. podróbek. Wczoraj przed południem do siedziby firmy zajmującej się hurtowym handlem odzieżą w jednej z podwarszawskich miejscowości weszli policjanci z komendy w Piasecznie i stołeczni funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i stołecznej Izby Celnej.

W biurze firmy zabezpieczono dokumentację finansową i komputer, następnie funkcjonariusze poszli do magazynów firmy i tam ich oczom ukazały się ogromne ilości ubrań, butów itp. oznaczone markami drogich, ekskluzywnych firm. Już na wstępie było wiadomo, że cała odzież znajdująca się w magazynie jest podrobiona. 

Policjanci ustalili również, że odzież została najprawdopodobniej nielegalnie wprowadzona do Polskiej strefy celnej. Łączna szacunkowa wartość zabezpieczonych ubrań wynosi ponad 3 miliony złotych, a żeby ją wywieźć potrzeba będzie co najmniej 15 samochodów ciężarowych.

Na miejscu zatrzymano właściciela firmy, Patrika K. lat 43. Sprawa wciąż jest w toku.

        

Powrót na górę strony