Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione przedmioty zakopali na podwórku

Data publikacji 01.10.2011

Laptopy, aparaty fotograficzne, konsolę do gier oraz kilkadziesiąt sztuk biżuterii m.in. kolczyki, brosze, naszyjniki, bransolety i zegarki ujawnili i zabezpieczyli lubelscy policjanci. Pochodzące z włamań przedmioty zakopane były na jednej z posesji w gm. Spiczyn. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzanych, 58 i 44 –latka, którzy usłyszeli zarzuty włamania. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Zatrzymanie podejrzanych to efekt współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie z parczewskimi oraz lubartowskimi funkcjonariuszami.

W minioną środę wieczorem miejscowi policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów przy ul. Klonowej w Parczewie. Sprawcy dostali się do budynku przez okno skąd skradli biżuterię, laptop, aparat fotograficzny i inne wartościowe przedmioty. Pokrzywdzona wyceniała straty na kwotę ponad 6000 zł. Jak ustalili policjanci włamywacze odjechali z miejsca bordowym samochodem. Wszystko wskazywało na to, że kierowali się w stronę Lublina.

Do działań poszukiwawczych włączyli się policjanci z Lubartowa oraz z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. W miejscowości Ostrów Lubelski funkcjonariusze zatrzymali do kontroli renault espace, którym podróżowały trzy osoby, dwaj mężczyźni i kobieta. Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili i zabezpieczyli pudełko, w którym znajdowała się biżuteria pochodząca z włamania w Parczewie. Wszystkie osoby zostały przewiezione do komendy. Jednym z zatrzymanych okazał się 58 latek, który w przeszłości wielokrotnie wchodził już w konflikt z prawem. Mężczyzna ma na swoim koncie włamania, kradzieże oraz rozboje. Właśnie w środę wyszedł na przepustkę z zakładu karnego, gdzie do 2014 roku odbywa karę pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa.

Na tym nie zakończyły się jednak policyjne działania. Na trasie Ostrów - Łucka kryminalni odnaleźli także pojazd, którym sprawcy poruszali się zaraz po dokonanym włamaniu w Parczewie. W samochodzie m-ki rover odnaleziono i zabezpieczono kolejny aparat fotograficzny i inne przedmioty pochodzące z kradzieży.

Operacyjne ustalenia kryminalnych z KWP w Lublinie pozwoliły na odnalezienie kolejnych pochodzących z przestępstw przedmiotów, które zakopane były na jednej z posesji w gm. Spiczyn. Pod ziemią ukrytych zostało pięć foliowych worków, w których znajdowały się m.in. 3 laptopy, dwa aparaty fotograficzne oraz biżuteria. Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk biżuterii m.in. kolczyki, brosze, naszyjniki, łańcuszki, bransolety i zegarki.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie analizują teraz zgłoszenia o włamaniach do mieszkań, do których doszło w ostatnim czasie na terenie województwa. Szacowana jest także wartość odzyskanego mienia.

Zatrzymani mężczyźni po usłyszeniu zarzutów zostali doprowadzeni do Sądu Rejowego w Parczewie, który zastosował wobec nich trzymiesięczny tymczasowy areszt.
Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 58-latek za popełnione przestępstwo odpowiadał będzie w warunkach tzw. "recydywy".

(KWP w Lublinie / mw)


 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.33 MB)

Powrót na górę strony