Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Organizował fikcyjne koncerty

Data publikacji 31.05.2007

Część dochodu z koncertu charytatywnego organizowanego przez Marka R. miała być przeznaczona na rzecz niewidomych. Jak się okazało, był to tylko chwyt reklamowy służący sprzedaży jak największej ilości biletów na koncert, który nigdy nie miał się odbyć. Policjanci z Jasła zatrzymali 52-letniego mieszkańca Tarnowa, "organizatora" tego koncertu.

Mężczyzna w grudniu 2006 r. i styczniu 2007 r. na terenie powiatu jasielskiego i województwa małopolskiego rozprowadzał bilety na rzekomo organizowany koncert, z którego część dochodu miała wspomóc niewidomych. Koncert miał się odbyć na terenie MOSiR w Jaśle. Po zgłoszeniu zawiadomienia o oszustwie przez jednego z członków jasielskiego koła niewidomych, policjanci ustalili, że Polski Związek Niewidomych nie aprobował i nie firmował wymienionego koncertu, a artyści, którzy mieli wystąpić w imprezie nic o niej wiedzieli.

Marek R. chciał oszukać sprzedając bilety różnym instytucjom i osobom. Był już dwukrotnie karany za podobne przestępstwo. Obecnie odbywa karę pozbawienia wolności w jednym z zakładów karnych. Ponadto, w kilku jednostkach Policji na terenie kraju prowadzone są wobec podejrzanego podobne sprawy.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony