Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siatka dilerów zlikwidowana

Data publikacji 31.05.2007

Policjanci z Białobrzegów wspólnie z funkcjonariuszami z Radomia i Izby Celnej w Warszawie przeprowadzili dziś rano skoordynowane działania w ramach programu Bezpieczne Miasta. Ich celem było zatrzymanie dilerów narkotykowych. Zatrzymano 10 młodych mężczyzn w wieku 18-24 lata, przeszukano blisko 20 miejsc gdzie mogły być ukrywane narkotyki.

Przeszukania doprowadziły do odnalezienia kilkunastu porcji narkotyków i innych akcesoriów dilerskich. Znaleziono m.in. 4,5 g amfetaminy. W innych miejscach policjanci zabezpieczyli nasiona konopi indyjskich, torebki foliowe ze śladami narkotyków i akcesoria do ich zażywania.

Przeszukania przeprowadzono na podstawie nakazów prokuratorskich wystawionych w ramach śledztwa w sprawie dystrybucji narkotyków. W ubiegły piątek (25 maja) zatrzymano czterech mężczyzn w wieku 19 lat, którym przedstawiono zarzuty dystrybucji narkotyków na terenie powiatu białobrzeskiego. Decyzją sądu w Grójcu zostali oni aresztowani na 3 miesiące.

Zabezpieczone dzisiaj narkotyki były bardzo mocno zanieczyszczone kwasem siarkowym i niezidentyfikowanym proszkiem. Nie było to zaskoczeniem dla funkcjonariuszy, ponieważ jak wynika z ich ustaleń, zdarzały się również przypadki mieszania amfetaminy np. z drobno potłuczonym szkłem, pochodzącym ze świetlówek. Po wciągnięciu takiego narkotyku nosem zmielone szkło uszkadza naczynia krwionośne i doprowadza do krwotoku, a to z kolei powoduje przeświadczenie u zażywającego narkotyk o jego wyjątkowej mocy. Taka mikstura powoduje ponadto zatrucie rtęcią ze świetlówek.

Znane są również przypadki dosypywania do narkotyków talku, gipsu zeskrobanego ze ściany, środków przeciwbólowych. Jak wynika z materiałów śledztwa dilerzy dosypywali także do marihuany, którą handlowali substancję pochodzenia zwierzęcego, a resztę w ten sposób „zaoszczędzonego” narkotyku zużywali sami.

Powrót na górę strony