Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystali starszego mężczyznę do wyłudzenia dekoderów

Data publikacji 04.10.2011

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nakłanianie innych osób do podpisywania umów na odbiór telewizji cyfrowej w celu wyłudzenia dekoderów. Ustalono, że sprawcy wyłudzili co najmniej 4 urządzenia. 2 dekodery policjanci już odzyskali.

1 października 2011 r. funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Leśnica, wspólnie z policjantami z wydziału wywiadowczego i interwencyjnego komendy miejskiej, zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 26 i 37 lat, podejrzanych o nakłanianie innych osób do podpisywania umów na odbiór telewizji cyfrowej w celu wyłudzenia dekoderów.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o takim procederze od 77-letniego mężczyzny, który zgłosił się na komisariat, twierdząc, że dwóch nieznanych mu mężczyzn, wykorzystując jego wiek i kłopoty ze słuchem, za jego zgodą dokonało na jego osobę zakupów w jednym ze sklepów w Bielanach Wrocławskich. Zgłaszający nie był w stanie podać, co zostało kupione.

W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o ten czyn mężczyzn oraz odzyskali wyłudzony towar, którym okazały się dwa dekodery telewizji cyfrowej. Kontynuując działania w tej sprawie, funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym wyłudzenie w podobny sposób dwóch innych dekoderów za pośrednictwem innego mężczyzny. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń oraz sprawdzają, czy podejrzani nie mają na swoim koncie innych tego typu czynów.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony