Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano plantacje konopi

Data publikacji 04.10.2011

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego KGP zlikwidowali koło Ełku 3 nielegalne plantacje konopi. W ręce funkcjonariuszy wpadło łącznie blisko 250 krzaków tej rośliny. Zatrzymano dwóch mieszkańców Ełku - obaj usłyszeli już zarzuty.

W miniony piątek wieczorem funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP w powiecie ełckim wkroczyli na teren trzech upraw konopi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało bowiem, że takie plantacje znajdują się na rolnych nieużytkach zlokalizowanych w miejscowościach Sikory Juskie, Krokocie i Płociczno. W sumie na obszarze przeszło 100 m2 policjanci odnaleźli blisko 250 krzaków różnej wielkości, z których można by  uzyskać co najmniej 5 kilogramów marihuany. Wszystkie rośliny zostały ścięte i zabezpieczone.

Funkcjonariusze w pobliżu jednego z nielegalnych poletek zatrzymali również 2 mieszkańców Ełku w wieku 26 i 30 lat podejrzewanych o nielegalną uprawę roślin. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Ełku i usłyszeli zarzuty: starszy - uprawy konopi innych niż włókniste, młodszy – zarzut ich zbioru. Decyzją prokuratury w stosunku do pierwszego z nich został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego i dozoru Policji.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ełku pod nadzorem tamtejszej prokuratury rejonowej.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony