Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spokojnie w Zielonej Górze

Data publikacji 04.10.2011

Spokojnie i bezpiecznie upłynęła ostatnia noc w Zielonej Górze. Policjanci przygotowani byli na różne scenariusze wydarzeń, jednak nie odnotowali żadnych incydentów.

Spokojna i bezpieczna – tak komentowali ostatnią noc policjanci wracający po zakończonej służbie do komendy miejskiej. Pomimo kilku niepotwierdzonych sygnałów, wskazujących na możliwość wystąpienia zakłóceń porządku, oficer dyżurny zielonogórskiej jednostki nie odebrał żadnych tego typu zgłoszeń. Na ulicach miasta, monitorowanych przez policyjne patrole, nie gromadzili się młodzi ludzie. Nie doszło też do żadnych incydentów nawiązujących do wczorajszych sytuacji.

Po pierwszej dobie od szeroko komentowanych wydarzeń przyszedł czas na refleksje. Już w poniedziałek do pracujących na ulicach Zielonej Góry policjantów podchodzili zielonogórzanie - bardzo często kibice żużla. Podkreślali swoje zaskoczenie, dziwiąc się, że w ich mieście doszło do wybuchu tak nieuzasadnionej agresji. Słychać było opinie, że sport żużlowy to dyscyplina, której kibicują całe rodziny - rodziny, które tak na stadionie, jak i poza nim, chcą czuć się bezpiecznie i nie identyfikują się z chuligańskimi wybrykami.

Policja w dalszym ciągu monitoruje sytuację w mieście. Pełna obsada patroli gotowa jest do błyskawicznego działania. Analizowane są wszystkie sygnały mogące wskazywać na ewentualne zagrożenia. Jest ich jednak coraz mniej. Fakty wygrały z przypuszczeniami, a spekulacje ustąpiły miejsca racjonalnym przemyśleniom.

W dalszym ciągu trwa ustalanie osób, które brały czynny udział w poniedziałkowych zajściach. Czynności te nadzoruje zielonogórska prokuratura, która w tej sprawie prowadzi dwa osobne postępowania. Na dzisiaj przewidziane jest przedstawienie zarzutów pierwszym z ustalonych sprawców. Niewykluczone są również kolejne zatrzymania biorących udział w zajściu osób, których podstawę stanowić będzie wnikliwa analiza zabezpieczonego przez Policję materiału filmowego i zdjęciowego.

Przełożeni i koledzy przebywającej cały czas na oddziale neurologii zielonogórskiego szpitala rannej policjantki, oczekują również na wszelkie pozytywne informacji o jej stanie zdrowia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony