Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywe karty kredytowe i prawa jazdy

Data publikacji 04.10.2011

Wczoraj około 5.00 rano policjanci udaremnili wwiezienie na teren Rzeczypospolitej Polskiej fałszywych aktywnych kart płatniczych jednego z amerykańskich banków oraz przypisanych do nich fałszywych meksykańskich dokumentów tożsamości - praw jazdy. Zatrzymali 27-letniego obywatela Meksyku. Teraz grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie, dzięki współpracy z funkcjonariuszami Granicznego Referatu Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Porcie Lotniczym im. F.Chopina, zatrzymali 27-letniego obywatela Meksyku, Bryana O., który próbował wwieźć do Polski fałszywe karty płatnicze i prawa jazdy zaszyte w podwójnym dnie kosmetyczki na przybory toaletowe.

Z materiałów zebranych w sprawie wynika, że sprawca miał świadomość, że karty i prawa jazdy są fałszywe, jak sam stwierdził kupił je za około 400 USD, ponieważ miał zamiar zwiedzać Europę płacąc tymi kartami. Usłyszał już zarzut fałszowania środków płatniczych w celu puszczenia w obieg oraz dokumentów tożsamości.

Kryminalni z Okęcia złożą wniosek do prokuratury o wystąpienie do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi do 25 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Film Fałszywe karty kredytowe i prawa jazdy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Fałszywe karty kredytowe i prawa jazdy (format flv - rozmiar 7.71 MB)

Powrót na górę strony