Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli w Niemczech, wpadli w Polsce

Data publikacji 05.10.2011

Złodzieje aut wpadli w ręce policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP. Podczas działań w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego zostali zatrzymani 29-letni Damian W., 33-letni Krzysztof J., ps. Jabol, i 30-letni Marcin J., ps. Jabłko. Mężczyźni są członkami zorganizowanej grupy przestępczej działającej na skalę międzynarodową. Policjanci odzyskali skradzioną w Niemczech toyotę avensis.

Działania przeprowadzone przez policjantów wydziału do walki z przestępczością samochodową i wydziału realizacyjnego KSP doprowadziły do zatrzymania 3 członków zorganizowanej grupy przestępczej, tzw. radzymińskiej, odłamu grupy wołomińskiej.

Podczas sprawnie i szybko przeprowadzonej w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego akcji wpadli 29-letni Damian W., 33-letni Krzysztof J., ps. Jabol, i 30-letni Marcin J., ps. Jabłko. Podzieleni na dwie grupy policjanci podczas jednej z blokad zatrzymali Damiana W., który kierował skradzioną w Niemczech toyotą avensis o wartości 100 tysięcy złotych. W tym samym czasie druga grupa policjantów zatrzymała tzw. pilota poruszającego się oplem astrą. Samochodem jechali Marcin J. i Krzysztof J.

W odzyskanej toyocie policjanci znaleźli i zabezpieczyli moduły komputerowe, łamaki oraz inne przyrządy służące do kradzieży samochodów.

Zatrzymani usłyszeli zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem pojazdu. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych dozór policyjny.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KSP / mg)

Film Kradli w Niemczech, wpadli w Polsce

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kradli w Niemczech, wpadli w Polsce (format flv - rozmiar 4.08 MB)

Powrót na górę strony