Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za uśmiercenie psa

Data publikacji 05.10.2011

51-letni mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty za uśmiercenie psa. Policjanci z V Komisariatu zatrzymali mężczyznę wczoraj przy Al. Spółdzielczości Pracy, chwilę po zdarzeniu. Miał przy sobie siekierę i szpadel. Mieszkaniec Lublina nie przyznał się do winy. Za naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt może mu grozić kara do roku pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Policjanci z V Komisariatu Policji otrzymali informację od mieszkanki miasta z której zgłoszenia wynikało, że przejeżdżając ulicą zauważyła mężczyznę ciągnącego w zarośla psa na smyczy. Człowiek miał ze sobą siekierę i szpadel. Dzielnicowi z V komisariatu zaraz po otrzymanym sygnale wraz ze zgłaszającą udali się na Al. Spółdzielczości Pracy. Kilka minut później zauważyli wychodzącego z krzaków mężczyznę, który trzymał siekierę i łopatę, a z kieszeni wystawała mu smycz i obroża. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Policjanci odnaleźli zakopane, martwe zwierzę. Przeprowadzona sekcja wykaże, co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci.

51-letek usłyszał zarzut z ustawy o ochronie zwierząt. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Jak tłumaczył policjantom, rok temu wziął psa ze schroniska. Wczoraj zwierzę wróciło do domu z obrażeniami, mężczyzna sądził, że zostało potrącone przez samochód. Twierdził, że pies był w bardzo złym stanie, dlatego poszedł z nim w ustronne miejsce, a kiedy zwierzę zdechło zakopał je w zaroślach.

Za złamanie przepisów ustawy o ochronie zwierząt 51-latkowi grozić może kara do 1 roku pozbawienia wolności.

Policjanci apelują i przypominają - znęcanie się nad zwierzętami to przestępstwo! Jeśli ktoś posiada informacje o znęcaniu się nad zwierzętami powinien skontaktować się z Policją. Można to zrobić również przez Internet. Policja wzorem innych instytucji wyrażając szczególną troskę o zwierzęta oraz pragnąc zapewnić im lepszą ochronę, włączyła się w działania ukierunkowane na zwalczanie nieludzkiego ich traktowania. Z myślą o ochronie zwierząt i środowiska naturalnego na stronach internetowych lubelskich jednostek policji powstała specjalna tzw. "Zielona strefa". Wysyłając informację na adres mailowy podany w "Zielonej strefie" bądź kontaktując się bezpośrednio z dyżurnym jednostki policji można odmienić los źle traktowanych zwierząt.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony